„Każdy wie, że sport to zdrowie. Pływanie to jedna z aktywności fizycznych, która zmusza do działania praktycznie wszystkie grupy mięśni, a przy tym nie obciąża nadmiernie ani mięśni ani stawów. Korzyści płynące z regularnego pływania są ogromne nie tylko dla sylwetki, ale dla całego organizmu.” To czas spędzony wsród dziecięcych uśmiechów zdala od telewizji i komputerów. Z tą właśnie myślą powstała nasza szkółka pływacka, to również alternatywne rozwiązanie dla pływania wyczynowego. Z nami to również przygoda, bo przy współpracy z DSR Ośmiorniczki dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w wielu akcjach i zabawach.

Mamy nadzieję że będzie nas dużo i nasze spotknia na treningach zawsze będą kończyły się uśmiechem....

Zdrowie
PosPływanie poprawia ogólny stan zdrowia. Korzyści zdrowotne to przede wszystkim dotlenienie organizmu i usprawnienie krążenia. Sport ten systematycznie uprawiany poprawia pracę płuc i serca, a także usprawnia przemianę materii. Pływanie uodparnia nasz organizm na przeziębienia. Gdy ruszamy się w wodzie, krew w organizmie lepiej krąży, co działa stymulująco także na układ nerwowy. Dla osób mających problemy z kręgosłupem trening w wodzie to prawdziwe dobrodziejstwo. Każdy styl pływania, który aktywizuje i ćwiczy mięśnie grzbietu (a do takich należą zarówno popularna żabka, jak i nieco trudniejszy kraul czy delfin), sprawia, że stają się one silniejsze. To ważne, bo wytrzymałe mięśnie pleców wspomagają pracę kręgosłupa. Lekarze pediatrzy i ortopedzi często zalecają regularne pływanie i gimnastykę w wodzie także dzieciom i młodzieży. Szybko rosnące kości wyjątkowo potrzebują wsparcia ze strony mięśni. Bezpieczny wodny trening zapewnia ochronę delikatnemu jeszcze kośćcowi i potrzebny wysiłek rozwijającym się mięśniom.


Postawa
Stawy i kręgosłup podczas pływania nie są obciążone Czynność ta poprawia kondycję naszego ciała, koryguje wady postawy, zapobiega skrzywieniom kręgosłupa. Ludzie często pływający rzadko się garbią i zazwyczaj utrzymują dobrą, wyprostowaną postawę..

Relaks
Pływanie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Pływając cały rok na basenie, a latem korzystać z kąpieli na świeżym powietrzu. To świetny sposób na relaks i rozładowanie emocji. Nasze ciało w wodzie jest rozluźnione i zrelaksowane. Pływanie nie powoduje żadnych napięć, zmusza do skupienia się na własnych ruchach i ich koordynacji z oddechem, dlatego też świetnie wyzwala od napięć, stresu, pozwala zapomnieć o problemach i całkowicie rozluźnić się psychicznie. To czynność przyjemna mająca zbawienny wpływ na naszą duszę i ciało.

Kondycja
Systematyczne uprawienie tego sportu poprawia ogólną sprawność fizyczną. Rozwija całe ciało poprzez aktywizację większości grup mięśniowych. Pływanie wzmacnia mięśnie klatki piersiowej, ramion, pleców, nóg i brzucha. Przez to, że czynność ta angażuje jednocześnie wszystkie grupy mięśniowe, jest bardzo skuteczna w poprawie kondycji. Pozytywnie wpływa na proporcje naszego ciała i zwiększa jego wytrzymałość.